środa, 6 kwietnia 2016

Zaplanuj wyprawkę dla swojego dziecka

Wyprawka dla noworodka może nieraz sprawiać duże trudności. Przyszli rodzice, w szczególności gdy spodziewają się pierwszego potomka, stają przed nie lada wyzwaniem. Często nie wiedzą od czego zacząć, ani kiedy.

Jak zatem zaplanować wyprawkę? W niniejszym wpisie, pokażemy krok po kroku, jak dobrze zaplanować zakupy, by dziecku, po przyjściu na świat niczego nie zabrakło oraz, by zrobić to w sposób zorganizowany i dokładny.Wyprawka dla noworodka – planowanie

Pierwszym krokiem, będzie ustalenie kwoty, którą jesteście w stanie przeznaczyć na zakupy. Jest to podstawowy krok, by zakupy były udane. Kolejną rzeczą jest zrobienie listy zakupów. Warto taką listę podzielić na dwie części – jedna będzie zawierała spis rzeczy niezbędnych, druga będzie spisem mniej ważnych przedmiotów – możesz je kupić w późniejszym czasie, lub poszukać u znajomych, albo poprosić o te rzeczy, jako o prezent, na przykład, na Baby Shower.

Mając już obie listy można udać się na zakupy. Jednak wyprawka dla noworodka to dosyć duże przedsięwzięcie, dlatego polecam zakupy przez internet. Dla ciężarnej przyszłej mamy, z pewnością będzie to spore udogodnienie – sklepy internetowe posiadają duży asortyment, zatem zazwyczaj w jednym sklepie rodzice znajdą wszystko, co potrzebują. Taki sposób zakupów pozwala oszczędzić sporo czasu.


W razie trudności ze skompletowaniem wyprawki, na tej stronie: abcmaluszka.com/wyprawka-dla-niemowlaka, znajduje się lista niezbędnych przedmiotów, podzielona ze względu na pielęgnację dziecka, kąpiel, karmienie, ubranka oraz podróże z dzieckiem. Z pomocą tej listy, o wiele łatwiej będzie skompletować wyprawkę. Mając tę listę można postarać się ograniczyć koszty i popytać wśród rodziny czy znajomych, mających własne dzieci, czy nie mieliby kilku przedmiotów czy ubranek do sprzedania lub oddania. Zazwyczaj okazuje się, że większość z tych rzeczy można łatwo dostać „z drugiej ręki”. W ten sposób kilka rzeczy z listy zostanie wykreślonych, a co do reszty – wystarczy usiąść przed komputerem i je zamówić.

Przy kompletowaniu wyprawki z pewnością przyda się doświadczenie młodych rodziców. Warto pytać o rady – pomoże to uniknąć kupowania rzeczy niepraktycznych, czy zapominania o rzeczach niezbędnych.

Kiedy zacząć przygotowanie wyprawki?

Najważniejsza zasada, to nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Nieraz wydaje się, że dziewięć miesięcy to jeszcze dużo czasu. Jednak czas szybko leci, a bieganie po sklepach w zaawansowanej ciąży może być uciążliwie. Oczywiście, można kupować przez internet, jednak i tak warto zacząć myśleć o tym odpowiednio wcześnie. Kompletowanie wyprawki można rozłożyć na kilka miesięcy – ten sposób może być wygodniejszy pod względem finansowym. Wyprawkę dla noworodka można planować już na samym początku ciąży. Ostatni dzwonek to początek trzeciego trymestru. Niektórym mogłoby się wydawać, że to jeszcze wcześnie – po jakimś czasie jednak może się okazać, że tego czasu brakuje, a jak już było wspomniane, uganianie się za ubrankami w zaawansowanej ciąży może być bardzo uciążliwe.


1 komentarz:

  1. Przepraszam, czy można zmienić tło za tekstem na jednolite? Bardzo bym chciała przeczytać post, ale nie daję rady ;)

    OdpowiedzUsuń